Techtogether UWB kommunikációval és gyorskapukkal folytatódott a második nap

UWB kommunikációval és gyorskapukkal folytatódott a második nap

Rezi-Kató Eszter | 2024.05.08 12:18

UWB kommunikációval és gyorskapukkal folytatódott a második nap

Május 8-án, szerdán folytatódott a Techtogether Automotive Hungary rendezvénye, ahol ismét izgalmas előadásokkal indult a nap, ami a csapatok feladatmegoldásaihoz is elengedhetetlen volt.

Hirdetés

UWB kommunikációval a jövő felé

Első előadóként a Rohde&Schwarz indította be a napot, melynek fő területe a rádiófrekvenciás berendezések működése. Herczeg Zoltán, a vállalat mérnök-üzletkötője ismertette a jövő felé vezető út egyik technológiáját, az UWB kommunikációt (ultra-wideband), amivel már az újabb telefonokban is benne van, még ha sokan nem is tudnak róla. Az UWB kommunikációnak köszönhetően például bel-vagy kültéren precízen meghatározhatjuk a telefonunk helyzetét, vagy akár az autónk kulcsának lokációját.

Ez egy aktív eszköz, amely meg tudja határozni, hol helyezkedik el a térben, ha például közelítünk vele az autónk felé, ki tudja nekünk nyitni azt az ajtót, amely felé közelítünk. Mint említettük, sok telefonba van már ez a technológia, valamint az autógyáraknak is egyre fontosabb lesz, hogy ily módon működtessék a kódjaikat. A technológia már sok országban működik, Európában azonban nem volt még szabványosítása, ehhez előtte frekvenciát kellett felszabadítani.

Herczeg Zoltán

Herczeg Zoltán

Hogyan is működik ez a kommunikáció?

A telefonunk keresi a bázisállomást, válaszol neki, az eszközök keresik egymást, amíg egymásra nem találnak. Egy autóban nem egy, hanem akár négy vagy öt ilyen eszköz is van, amit a jel beérkezési ideje és iránya alapján lehet megtalálni. Természetesen ezt a berendezést is tesztek előzik meg, ami általában egy árnyékdobozba történő helyezéssel valósul meg.

Ötvenéves a világ leggyorsabb ipari gyorskapu gyártója

A második előadás során Birkás Balázs, CRM menedzser & Product Owner adott kis betekintést az EFAFLEX világába. A vállalat alapítása óta ipari gyorskapuk fejlesztésével és gyártásával foglalkozik. Az EFAFLEX kapukhoz prediktív digitális szolgáltatást kínálnak, mellyel megvalósul az ipari gyorskapuk 100 százalékos üzemhányada. Az IoT alapú EFAPREDICT alkalmazásával elkerülhetők a kapuk nem várt meghibásodása okozta extra költségek, illetve jelentősen növelhető az ipari épületek energiahatékonysága. Egy ipari kapu miatt soha ne álljon meg a termelés vagy a logisztikai folyamat.

Birkás Balázs

Birkás Balázs

A gyorskapuk fókuszában az energiahatékonyság áll, ugyanis a kapu felnyílásakor nagy a hőáramlás a különböző terek között, a gyorskapu ezt gyorsabban tudja megszüntetni. Három gyorskaput különböztethetünk meg felhasználhatóságuk szerint:

  • hőszigetelt, hőhídmentes mélyhűtött terek egykapus zárása, - 30 Celsius-fokig,
  • gépvédelmi gyorskapu,
  • nagy légtömörségű, tisztatéri gyorskapu.

Az előadás során szó esett a saját fejlesztésű Stöbich tűzgátló megoldásairól is, ami magában foglalja a tűzgátló kaput vagy a füstgátló függönykaput is. Birkás Balázs kiemelte, hogy a vállalat legnagyobb kampánya jelenleg a rezsi árának elszállásából ered, ők termékeikkel ezen is segítenek, hiszen a megfelelő gyorskapuval megtakarítást érhetnek el a cégek. Érdekesség, hogy az EFAFLEX a leggyorsabb ipari kapu, amit a Guiness-rekord is igazol.

Tetszett ez a hír? Értesüljön elsőként a járműipari történésekről, iratkozzon fel az autopro.hu hírlevelére az alábbi linken!

Kiemelt Partnereink