Trend Hazai félvezetők híján bajban lehetnek az amerikai techcégek

Hazai félvezetők híján bajban lehetnek az amerikai techcégek

autopro.hu/P.B. | 2020.12.03 14:23

Hazai félvezetők híján bajban lehetnek az amerikai techcégek

Fotó: Pexels

Szakértők szerint komoly stratégiai váltásra van szükség az Egyesült Államokban a félvezetők gyártása terén, ugyanis sokkal több chipet terveznek az országban, mint amennyit le tudnak gyártani. Ebből a helyzetből főleg Kína tud profitálni, a kiszervezések miatt az amerikai techcégek pedig bajba kerülhetnek.

Hirdetés

Az Egyesült Államok felelős a világ mikrochip tervezésének ötven százalékáért, ugyanakkor csak a 12 százalékát gyártja ezeknek a chipeknek, sőt, Kína és Tajvan szerepének növekedésével még ez a 12 százalék is visszaeshet. A Boston Consulting Group szerint legalább 50 milliárd dollárt kellene fektetni a félvezetők piacába ahhoz, hogy kellően fellendülhessen az iparág.

Az Industry Week szerint is dollármilliárdokat kell az országnak erre a területre és a meglévő gyáraira költenie. Az a mikrochipgyártás minden területét érinti, a processzorokat, a memóriát és az analóg chipeket is. A Boston Consulting szerint 19 új gyárra lenne szükség az országban.

Szintén fontos lehet, hogy központilag ösztönözzék arra a chipgyártókat, hogy amerikai gyárakat használjanak, és nem importálják az országba a szükséges alkatrészeket. A cikk szerint ehhez nem a mostani alacsony adókra van szükség, hanem kifejezetten erre irányuló támogatásokra.

Bajban az amerikai processzorok

Nemrégiben az Apple bejelentette, hogy az Intel helyett saját, Tajvanban gyártott processzorokat fog használni az új laptopjaihoz. Ugyanígy a Microsoft is keresi annak a lehetőségét, hogy ne Intel processzorokat építsen gépeibe.

Az Intel jelenleg az egyetlen amerikai processzorgyártó. Ezek a váltások tehát az egész ország számára nagy csapást jelentenek, főleg úgy, hogy a processzorgyártás jövője Ázsiában lesz, amennyiben az Egyesült Államok tényleg lemarad a területen.

Az Indurstry Week cikke megjegyzi, hogy az új kabinet számára ez is egy nagy kihívást jelenthet majd 2021-ben, de az Egyesült Államoknak mindenképp szüksége van egy új stratégiára a félvezető-gyártásban.

Hirdetés

Kiemelt Partnereink