Trend Teljesítette a Dakar Rallyt az első elektromos autó

Teljesítette a Dakar Rallyt az első elektromos autó

autopro.hu/B.B. | 2017.01.28 06:33

Harmadik nekifutásra végigért az ikonikus autóverseny teljes távján az Acciona csapat villanyautója.

Embernek és gépnek egyaránt megterhelő verseny a Dakar Rally. Az idén Argentínán, Bolívián és Paraguayon keresztül vezető, kilencezer kilométeresnél is hosszabb versenytávon az indulók több mint negyede nem teljesítette a teljes futamot. Na nem ezért volt különösen érdekes az idei Dakar, sokkal inkább azért, mivel a verseny történetében először abszolválta azt elektromos autó.

Az Acciona csapat 100% EcoPowered névre keresztelt négykerékhajtásos e-autójának hajtásáról egy 250 kW-os elektromotor gondoskodott. A hat akkumulátor összesen 150 kWh-nyi energiát szolgáltatott, ezen felül a versenyzőket a tetőre szerelt száz wattos napelempanel is segítette, írja az autoblog.com.

A csapat idén harmadszorra vágott bele a Dakarba, az előző években az alternatív hajtású gépükkel nem értek célba. Idén kategóriájának 57. helyén zártak, amellyel sikeresen bizonyították, hogy az e-hajtás extrém körülmények között is megbízható alapnak számít.

A 39. Dakar Rally autó kategóriájában a Peugeot-val induló Stephane Peterhansel végzett az első helyen.