HR Ablak Hogyan lehetne vonzóbbá tenni a gyáripart a fiatalok számára?

Hogyan lehetne vonzóbbá tenni a gyáripart a fiatalok számára?

autopro.hu/P.B. | 2020.04.02 13:48

Hogyan lehetne vonzóbbá tenni a gyáripart a fiatalok számára?

Fotó: Daimler Media Site

A probléma áthidalására gyűjtött össze néhány tippet egy amerikai szakértő, aki szerint a gyártóiparról mutatott teljes kép vonzóvá teheti a területet a fiatalok számára.

Hirdetés

Első ránézésre egy fiatal, egyetemi tanulmányai előtt vagy alatt álló diák számára sokkal vonzóbb lehet egy irodai munka egy modern techóriásnál, vagy egy startupnál, mint az, hogy egy gyárban helyezkedjen el. Ha viszont a teljes képet nézzük és figyelembe vesszük azt is, hogy milyen környezeti kihívásokra, technológiai problémákra kínálhat megoldást a gyáripar, már nem biztos, hogy olyan egyértelmű a választás.

Emellett az oktatás, a modernizáció és a fenntarthatóság a legfontosabb szempontok, ezek tehetik vonzóvá a gyártást.

Oktatás

Paul Donnelly, a terület szakértője szerint a jövő nemzedékének oktatása kulcskérdés. A gyártóiparnak arra kell koncentrálnia, hogy megmutassa a fiatalok számára, hogy aki ezen a területen helyezkedik el, az hogyan teheti jobbá a világot munkájával. Az oktatásban erre kellene hangsúlyt fektetni, sőt, a médiának és a szülőknek is nagy a felelőssége abban, hogy pozitívabb képet alkossanak a szektorról.

Az iskolákban koncentrálni kellene arra, hogy a gyártóipart vonzóbbá tegyék azzal, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy milyen fontos kutatásokhoz, megoldásokhoz járul hozzá ez a terület.

Modernizáció

A legtöbb gyártó egyre inkább a digitalizáció felé mozdul el. A tendencia jó, hiszen ez egy olyan terület, amiben a fiatal mérnökök és informatikusok szívesen helyezkednének el. A mesterséges intelligencia önmagában egy vonzó terület lehet a fiatalok számára.

Egyértelműnek tűnik, hogy aki nem fejleszt és modernizál, azaz fektet be a jövőbe, az rövidesen ledolgozhatatlan hátrányba kerül a piaci versenytársaival szemben.

Fenntarthatóság

A környezeti kihívásokra egyébként is fontos reagálni, de a fiatalabb generációk sokkal szívesebben dolgoznak olyan munkahelyen, ami tevékenyen tesz a környezeti kihívások megoldásáért. A gyártóipar ráadásul egy olyan szektor, amit különösen érint ez a kérdés, így itt rengeteget lehet tenni a fiatal munkaerő elcsábításáért – vélekedik Donnelly.

Célzott oktatással, fenntartható működéssel és korszerűsítéssel megváltoztatható a gyárakról, gyártóiparról kialakult kép a társadalomban. Ha ez a kép megváltozik, akkor minden bizonnyal több fiatal számára jelentene perspektívát az ezen a területen végzett munka.

Kiemelt Partnereink