Gyártók Az Egyesült Királyságban és Törökországban is újraindítja termelését a Toyota

Az Egyesült Királyságban és Törökországban is újraindítja termelését a Toyota

autopro.hu/V.M. | 2020.05.11 17:16

Az Egyesült Királyságban és Törökországban is újraindítja termelését a Toyota

Fotó: Toyota Europe Newsroom

A franciaországi és lengyelországi üzemeket követően a Toyota hamarosan kettő másik európai, egészen pontosan a törökországi, illetve egyik Egyesült Királyságbeli helyszínén is elindítja a gyártást.

Hirdetés

A termelés természetesen mindkettő telephelyen csökkentett volumen, valamint egészségügyi óvintézkedések mellett fog újrakezdődni. A törökországi Sakarya tartományban lévő létesítménybe, ahol Toyota C-HR és Corolla Sedan modellek készülnek, május 11-én térhettek vissza a dolgozók, hogy ismertessék velük a védelmüket szolgáló új protokollokat. A termelés május 12-én fogja kezdetét venni fokozatosan emelkedő ütemmel.

A walesi Deeside települése mellett elhelyezkedő egységben a munkavállalók kétnapnyi felkészítést követően május 13-án kezdhetik majd meg a benzinmotorok gyártását, melyeket többek között a Törökországban készülő autókba építik be.

Magához tér a kereslet, más gyáraknak azonban még várnia kell

A Toyota a termelés újraindítását egyebek mellett az európai autókereskedések újranyitásával indokolta. A gyártó közleménye továbbá kiemeli, hogy az alkatrészellátás stabilitása biztosított.

Az most ismételten újrainduló Egyesült Királyságbeli egységben március 18-án, míg a törökországiban március 21-én álltak le a gyártósorok a koronavírus-járvány miatt. Az angliai Burnaston falu mellett, a Csehországban, illetve az oroszországi Szentpéterváron található telephelyeken az autógyártás az elégtelen kereslet és a kormányok által elrendelt intézkedések miatt csak később kezdődhet el.

Kivették részüket a vírus elleni küzdelemből

A Toyota törökországi üzeme 30 ezer szájmaszkot és 7500 arcpajzsot adományozott a környező kórházaknak. A dolgozók ezenkívül tizenhárom tesztfülkét is készítettek, melyekkel az orvosok anélkül vehetnek mintákat a potenciális fertőzöttektől, hogy érintkeznének velük.

A walesi egység munkatársai több módon is, például az orvosi eszközök javításával, beszerzésével, valamint 3D nyomtatással készített szemüvegekkel segítették az egészségügyet.

Hirdetés

Kiemelt Partnereink