Szolgáltatók Parragh László optimista

Parragh László optimista

MTI | 2015.12.29 11:03

Parragh László optimista

A vállalkozások jövedelempozíciója 2016-ban 135-145 milliárd forinttal javul az adó- és adójellegű változások, a bürokráciacsökkentő program hatására, a kamarai javaslatra tett kormányzati intézkedések ebben 23-27 milliárd forintot jelentenek - hangsúlyozta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a 2015. évet értékelve.

Hirdetés

A kamara elnöke szerint ennél kedvezőbb is lehet a vállalkozások jövedelmezőségének javulása az egyre bővülő kereslet révén.

Parragh László úgy értékelte, hogy kedvező évet zár az ország 2015-ben, a magyar gazdaság jó állapotban van, Európában a leggyorsabban növekvő gazdaságok között szerepel, és tartósan fenntartható pályán áll.

Hozzátette: a 2010-es parlamenti választás előtt a kamara és az akkori legnagyobb ellenzéki párt között létrejött megállapodás meghozta az eredményét.

Parragh László kiemelte: elismerés illeti a jegybank politikáját, amelyet a gazdaság növekedéséért tett, példaként említette az alapkamat-csökkentést, a kis- és középvállalkozások finanszírozására indított növekedési hitelprogramot, illetve az ország külföldi kitettségének mérséklését.

A kamara elnöke szerint 2016-ban is az uniós átlag felett teljesíthet a magyar gazdaság, 2,3-2,4 százalék közé várják a jövő évi, többnyire a fogyasztás vezérelte GDP-növekedést, a fogyasztást pedig a bővülő foglalkoztatás, illetve a csökkenő személyi jövedelemadó segíti, a kivitel dinamikája továbbra is élénk marad, növelve a többletet a folyó fizetési mérlegben.

Parragh László kiemelte, hogy jövőre olyan kihívásokkal is szembe kell majd néznie a gazdaságnak, amelyek kimenetele egyelőre megbecsülhetetlen, például a klímahatás, egyes térségek túlnépesedése, a migrációs helyzet, az Európai Unió sorsa.

A kamara is sikeres évet zárt 2015-ben, mint köztestület egyre jobban tudja a gazdaság érdekeit megjeleníteni - mondta Parragh László, utalt arra, hogy jelen van az államreform bizottságban, az adóhatóság átalakítását előkészítő munkabizottságban, erősödött az uniós források felhasználására gyakorolt hatása, és továbbra is fontos szerepet tölt be a lánctartozások megszüntetésében.

Hirdetés

Kiemelt Partnereink