Gyártók Kecskeméti Főiskola: közelebb a Mercedeshez

Kecskeméti Főiskola: közelebb a Mercedeshez

autopro.hu/K.A. | 2010.06.16 10:38

Kecskeméti Főiskola: közelebb a Mercedeshez

Közel 300 millió Ft-os támogatást nyert a Kecskeméti Főiskola technológia és tudástranszfer szolgáltatások fejlesztésére és kutatásra, hogy megerősítse a térség autóipari beruházásainak beágyazottságát - beleértve a Daimler-Benz gyárat is.

Hirdetés

A Daimler Benz megjelenésével és saját beszállítói körének várható betelepülésével a Kecskeméti Főiskolára, mint a térség egyetlen potenciális felsőoktatási intézményére hárul az a feladat, hogy kielégítse az újonnan megjelenő piaci elvárásokat és igényeket.

A Társadalmi Megújulás Operatív Programban megnyert pályázat keretében a főiskola ezen igények alapján bővíti tudásbázisát, illetve fejleszti az autóipari technológiai és kutatási transzfer szolgáltatásait. (A technológia transzfer egy olyan kétirányú tevékenység, amelyen a technológia egy bizonyos helyről induló mozgását és egy másik helyen történő alkalmazását értjük, ami ugyanúgy érintheti a vezetési módszereket, mint a folyamatokat és az anyagokat.)

A Kecskeméti Főiskola együttműködést alakít ki a kutatás-fejlesztés és az ipari-gazdasági partnerek között – például Daimler-Benz –, melynek eredményeként megerősödik a kapcsolódó ipari szektor, valamint vonzó befektetési környezet alakul ki a térségben a képzett munkaerőt igénylő ágazatokban.

A főiskolán több felsőfokú szakképzési szakon és szakirányú továbbképzés keretében 5100 hallgató vehet részt a képzésben. – Célunk, hogy a főiskola megfeleljen egy európai felsőoktatási intézmény számára kitűzött legfontosabb feladatoknak: a korszerű oktatásnak, a tudományos kutató, fejlesztő és innovációs tevékenységnek, a technológia-transzfernek és a szaktanácsadásnak.

A támogatásból egy olyan regionális autóipari technológiai Tudáscentrum és projektkoordinációs központot szeretnénk létrehozni, mely az autóipari területen erősíti a települési, a regionális, országos és nemzetközi együttműködések bővülését, a főiskola szakmai színvonalának növelését – mondta Dr. Lukács Pál a Kecskeméti Főiskola tudományos főmunkatársa a projektindító értekezleten.

A tudás és technológia transzfer a BME Gépjárművek Tanszék, a BME Elektronikus Jármű és Járműirányítási Tudásközpont, valamint a németországi Albstadt- Sigmaringeni Műszaki Főiskola segítségével valósul meg.

A pályázat meghirdetésekor a hat konvergencia régióra (Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország, Közép-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl) a támogatás tervezett keretösszeg 710 millió forint volt, melyre felsőoktatási intézmények, illetve konzorciumban az MTA kutatóintézetei pályázhattak. A fejlesztés az Európai Szociális Alapból, valamint a Magyar Állam egyszeri, vissza nem térítendő támogatásából valósul meg.

A projektindító értekezlet résztvevői.
Hirdetés

Kiemelt Partnereink