Archív Péntektől Dubai 24 órás autóverseny

Péntektől Dubai 24 órás autóverseny

2010.01.14 16:15

A világ minden szegletéből összegyűlt 80 autóversenyző csapat áll rajthoz pénteken, hogy 5. alkalommal mérjék össze tudásukat a Dubai Autodrome versenypályán. 20 különböző autómárka közül a BMW (20 autóval) és a Porsche (15 autóval) képviselik a mezőny többségi résztvevőit.

Érkeztek csapatok Japánból, Francia országból, Ausztráliából, illetve első ízben Kínából is. Rácz Istán csapata, a Porsche motoros, Brokernet Silver Stinggel indul, amelyet nem a Prosche márka autói közé soroltak be.

A tavalyi versenyen láthattuk Porsche és a BMW harcát vagy a Land Motorsport és Al Faisal Racing küzdelmét az első helyezésért. A Land Motorsport Porsche csapat szerezte meg a győzelmet. Ez volt Wolfgang Land tulajdonos első győzelme, amelyet a Dubai 24 órás autóversenyen sikerült elérnie csapatával. Ebben az évben is van esélyük megküzdeni egymással, ámde nem ők az egyetlen versenyzők, akik esélyesek a győzelemre. A talyai dobogósok közül a Kurt Thiim and Roland Asch a Besaplast Racing csapatból, alig várják a verseny kezdetét, mert bizonyítani szeretnének egy jobb helyezéssel. A Porscheval induló csapatra, a francia IMSA Performance MATMUT-ra, szintén érdemes figyelni, mivel nagy gyakorlatot szereztek a klasszikus 24 órás, Le Mans-i autóversenyen.

A három Ferrarival induló csapat egyike, az AF Corse, egy Ferrari F430-al indul, illetve a pilóták között található két amerikai versenyző Michael Waltrip és Marcos Ambrose, akik a NASCAR versenysorozatról váltottak a 24 órásra.

A BOVI Motorsport csapata csendben készül a versenyre, Rácz István és csapattársai elemezgetik a pályát, értekeznek a verseny menetéről, de nem bocsátkoznak találgatásokba. Reméljük a megfontolt stratégiájuk egy kis szerencsével fűszerezve, meghozza a kívánt első helyezést.

A sajtótájékoztatón elhangzottak szerint, a szervezők - Creventic Bv - célja, hogy ezen a versenysorozaton 100 csapat feletti részvételt érjenek el. Érdemes figyelembe venni ezen a versenyen való részvételnél, a hajóval történő, konténeres szállítást, ami lényegesen olcsóbb bármely szállítási eszköznél, illetve a versenypálya világszínvonalú felszereltsége sem elhanyagolható. Interjúnk során Gerrie Willems, a szervezők képviselője elmondta, hogy a versenysorozat másik helyszínét, Magyarországot is legalább ennyire kedveleik, illetve a közönség melegszívű fogadtatását is nagyra értékelik. További helyszíneket is szeretnének a versenysorozatban tudni, mivel legalább öt versenypályán történő sorozattal akarják tovább folytatni.

„Az elmúlt évben több európai 24 órás verseny elmaradt, talán a gazdasági válság miatt. Büszkék vagyunk versenyünkre, hiszen a 80 magasan képzett csapat és számtalan élvonalbeli pilóta számára, az Arab Emirátusokban megrendezett Dubai24H verseny, kihagyhatatlan eseménynek számít.” mondta Saeed Khalfan, a versenypálya igazgatója.

A mai napon volt először lehetőségük a pilótáknak és a szponzoroknak széria autókkal feltérképezni a pályát. A 3 + 1 magyar csapat pilótái folyamatosan egyeztettek egymással a pálya tulajdonságait illetően, átbeszélték a sarkalatos pontokat, a kanyarok optimális versenyzési sebességét is, illetve a kanyarívek elemzése sem maradhatott el.

Az Address szállodában megrendezendő, esti koktélparti, valószínűleg újra a versenyzés részleteiről fog folyni, majd az utolsó hosszú pihenő után, ma elkezdődik a szabad edzés.